Lokalizacja: Plac Inwalidów 10, biuro nr 14, 01-522 Warszawa
+48 514 721 596
kontakt@ulganarobotyzacje.info

Leasing maszyn odliczysz w ramach ulgi na robotyzację

Przedsiębiorcy mogą dodatkowo odliczyć 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację, niezależnie od wielkości i rodzaju branży. Odliczenie dotyczyć będzie zakupu a także leasingu nowych robotów, osprzętu, oprogramowania oraz szkoleń dla pracowników obsługujących roboty.

Leasing maszyn odliczysz w ramach ulgi na robotyzację

Rząd pracuje nad nową ulga podatkową dla przedsiębiorców – ulgą na robotyzację. Ulga ta ma dotyczyć nie tylko wydatków związanych z zakupem maszyn, lecz także wydatków poniesionych na ich leasing. Ulga na robotyzację, to najnowsza propozycja przedstawiona przez rząd w zakresie preferencji podatkowej, z jakiej mają skorzystać nie tylko duże firmy, lecz także te średnie i co najważniejsze – małe. Ulga aktualnie jest na etapie zapowiedzi. Ma zacząć obowiązywać od 2021 roku. Jak twierdzi minister Jadwiga Emilewicz, nowa ulga na robotyzację ma być skierowana nie tylko do dużych firm, lecz także do firm z małego i średniego sektora. Przedsiębiorcy będą mogli odliczać od dochodu wszelkie wydatki, które poniosą na robotyzację stanowisk pracy oraz automatyzację produkcji. Co ważne – ulga początkowo ma być wprowadzona na okres 5 lat.

Ministerstwo Rozwoju chcąc zachęcić do korzystania z ulgi również najmniejsze firmy, zapowiedziało rozszerzenie wydatków, które będą podlegały odliczeniu od dochodu. Mowa o wydatkach poniesionych na leasingu robotów. Jak stwierdził Krzysztof Mazur, podsekretarz stanu ,,Zależy nam, aby robotyzacja była udziałem małych firm, dlatego dzięki uldze na robotyzację można będzie odliczyć nie tylko zakup robotów, ale także ich leasing. Leasing jako rozwiązanie mniej kosztowne może być dla mniejszych firm pierwszym krokiem ku robotyzacji”.

źródło: pit.pl / Iwona Maczalska